Blog ten został wymyślony przez 3 pasjonatów gotowania, tworzących nowe dania, eksperymentujących w kuchni, szukających nowych smaków.

Podstawowe przepisy, pomysły, receptury to efekt wieloletnich doświadczeń kulinarnych, fascynacji kuchniami świata, czerpania z nich nowych inspiracji.

Gotowanie traktujemy oczywiście jako codzienną pracę ale rpzed wszystkim przyjemność i dobrą zabawę.

Chcemy się dzielić radością gotowania z innymi, zachęcić do relaksu i odpoczynku w kuchni... to naprawdę jest możliwe.

Niech przepisy przedstawione tu, natchną was, zainspirują, może pomogą...

Wreszcie, stronę tę dedykujemywszystkim facetom, dla których kuchnia jest skaraniem, by się w neij odnaleźli i uwierzyli w drzemiące w nich mozliwości.

Kobietom... by spróbować im zaimponować swoimi kulinarnymi pomysłami:)

Zachęcamy do sledzenia naszych poczynań i czerpania samej radości z gotowania, dzielenia się z nami swoimi uwagami i spostrzerzeniami...

Zespół Chilivanilla

Przepisy

Blog Kulinarny

Pomelo Pomelo!!!! Sezon czas zacząć :)

Pomelo są największymi owocami z rodziny cytrusów. Średnica niektórych okazów przekracza 20 cm, a waga 2 kg. Owoc przypomina duży grejpfrut - jest kulisty, ma żółtą, żółtozieloną lub różową, gąbczastą skórkę, której grubość dochodzi do 5 cm. Miąższ podzielony jest na ściśle przylegające do siebie, trudne do rozdzielenia cząstki, otoczone twardą błoną. Pojedyncza cząstka składa się z woreczków wypełnionych galaretowatą, półprzezroczystą masą i może zawierać kilka pestek, chociaż są też odmiany bezpestkowe. Miąższ pomelo jest żółtawy albo różowy. Pomelo są mniej gorzkie, ale także mniej aromatyczne niż grejpfruty. Jada się je na surowo, same albo w sałatkach. Można też robić z nich sok i marmoladę. Skórę można kandyzować.
Pomelo zawiera sole mineralne i witaminy (zwłaszcza wit. C). Owoce można przechodzić przez 2-4 miesiące, nawet w wysokiej temperaturze. Jednak w czasie przechowywania owoce wysychają, zmniejszają objętość i tracą na wadze. Kupując pomelo, należy więc wybierać owoce ciężkie.

Polecam wszystkim ten owoc jest naprawdę pyszny.
Dodany: 27.11.2010 18:14, Autor: Qba
Komentarze
Włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, aby móc dodawać komentarze.
Ewuha (02.04.2011 / 17:11)

Pomelo to ...moja owocowa pasja !!! Teraz powoli zaczynam "wpadać w rozpacz"... bo CHYBA sezon się skończył??

madzia (28.03.2012 / 08:37)

no właśnie, co z pomelo??? nigdzie go nie ma:-(((( a ja chyba się uzależniłam od nigo;-) kto wie kiedy jest na nie sezon???

Dodaj komentarz:

Nick: